HC Vysoké Mýto

       Hokejový oddíl ve Vysokém Mýtě existuje již řadu let. Počátky vysokomýtského hokeje jsou úzce spjaty se jmény Dian, Král, Ledajaks, Fryče, Vondřejc, Svatoš, Dolejš, Jiří Doskočil, Jaroslav a Luboš Čápovi, Eritche, Dlouhý, Horák, Němeček, Novák, Haněl, Antonín a Jaroslav Novotní, Zahradník, Martínek a Šauer. Po ukončení aktivní činnosti oddílu, který hrál registrovanou okresní soutěž pod hlavičkou ČSLH, pokračovala činnost oddílu v Litomyšlské lize hrané na ZS v Litomyšli. V této lize se začala objevovat nová jména – Šimon, Doskočil Milan, Doskočil Miroslav, Svoboda Jaroslav, Svoboda Petr, Zeida, Roleček, Klement. V průběhu let se u mužstva jako trenéři vystřídali hlavně dvě osoby – Brychta a Schejbal.
       Novodobá historie oddílu se začala psát v roce 1994, kdy do mužstva začali přicházet nové mladé tváře. V silně obsazené soutěži se náš oddíl neztratil a několikrát si zahrál finále této prestižní soutěže. Nejblíže vítězství jsme byli v sezóně 2002/03, kdy nás od vítězství dělilo jen několik vteřin. Mužstvo Vysokého Mýta zde patří ke stabilním dlouholetým účastníkům. Díky svým dosahovaným výsledkům se řadí mezi přední týmy této soutěže.

 

                                  Finále MHL 2002/03 - 2.místo

Stojící zleva - trenér Brychta, Jaroslav Růžek, Milan Růžek, Putnar, Bis, Klement, Kadrmas, Milan Doskočil, Brunclík, Dian, Svoboda, Miroslav Doskočil, Urbánek

Sedící zleva - Kotlář, Zeida, Štorek, Roleček, Huňáček

 

       Dalším mezníkem ve vysokomýtském hokeji byl rok 2004. V tomto roce se začal scházet přípravný výbor ve složení Kotlář, Klement, Svoboda a výsledkem bylo opětovné zaregistrování oddílu u ČSLH.      
       I přesto, že v našem městě není zimní stadion, oddíl je pravidelně od září na ledě a využívá služeb okolních ZS v Chocni, Litomyšli, Chrudimi, Hlinsku a Poličce.

 

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.